Výsledky a komentáře ankety Divadelních novin za rok 2014

Studio Hrdinů se umístilo na šestém místě v anketě Divadelních novin s inscenací Pustina v režii Miroslava Bambuška / gratulujeme a děkujeme!

Otto Linhart: P. Zajíček: Pustina, r. Miroslav Bambušek, Studio Hrdinů Praha. Jedinečný způsob jevištního zpracování textů Pavla Zajíčka (jež se doposud mohly zdát divadelně nerealizovatelné). Hudební inscenace M. Bambuška je nejenom nejlepším dosavadním dílem tohoto režiséra a inscenací nejlépe využívající prostor Studia Hrdinů, ale hlavně důkazem toho, že divadlo poezie je stále naživu.

Dominik Melichar: Bambuškově a Zajíčkově Pustině ve Studiu Hrdinů v Praze, toliko divadelně vizualizované poezii. To, co dokázal Miroslav Bambušek s apokalyptickými verši Pavla Zajíčka, hudbou DG 307, videoprojekcemi, spolu s tím, co dokázal vytáhnout z projevu Miroslava Mejzlíka nebo samotného Pavla Zajíčka, který burácí stejně jako před třiceti lety, šílenou a nádhernou kombinací toho všeho, dělá z Pustiny výkladní skříň Studia Hrdinů.

Kateřina Rathouská: Tentokrát mám dvě: Miloš Orson Štědroň: Velvet Havel, r. Jan Frič, DNz Praha a P. Zajíček: Pustina, r. Miroslav Bambušek, Studio Hrdinů Praha

Jan Rejžek: P. Zajíček: Pustina, r. Miroslav Bambušek, Studio Hrdinů Praha. Drtivý atak na všechny smysly s vynikajícím živým doprovodem DG 307. Filip Topol a Ivan Martin Jirous se na nebesích radují.

Michal Šanda: P. Zajíček: Pustina, r. Miroslav Bambušek, Studio Hrdinů Praha. Už sám o sobě je Pavel Zajíček charismatická osobnost, stačí jenom, aby tak seděl v hospodě, pil pivo a mlčel. A což teprve, když začne recitovat svoje texty! Jurodivý režisér Bambušek, temní DG 307, to vše orámované krajně neútulnou betonovou pustinou ve Studiu Hrdinů.
/ sice bez bodového hodnocení ale i Lenka Dombrovská nás zmínila ve svém vyjádření v anketě DN jako jednu z deseti zdařilých inscenací r. 2014.