Lukáš Adam

Narodil se na moravském severu v Rýmařově. Po studiích herectví a zpěvu na dvou konzervatořích cestuje mezi Ostravou a Prahou, působí zejména v Divadle Na Fidlovačce a Národním divadle moravskoslezském.

Stejně jako mezi městy cestuje i mezi žánry. Od světových i českých muzikálových show jako Jesus Christ Superstar, Evita, Sunset Boulevard, Sweeney Todd, Šakalí léta nebo Kouř přes komorní muzikálové drama Thrill me, komedie Testosteron nebo Hoří, má panenko až k recitaci prózy a poezie nebo autorskému dokudramatu Pekingská kachna, reflektujícímu porušování lidských práv v Číně.

V roce 2014 vyhrál Poděbradské dny poezie, o rok později za hlavní roli v muzikálu Fantom Londýna získal cenu DIMF Award na jihokorejském divadelním festivalu v Tegu, v roce 2018 pak moravskoslezskou Cenu Jantar za Mercuzia v Romeovi a Julii.

Ve Studiu Hrdinů účinkoval jako člen sboru ve dvou inscenacích Kamily Polívkové Den opričníka a Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny. Je také moderátorem a lektorem komunikace a mluveného projevu. Pravidelně spolupracuje s televizí a rozhlasem.

Inscenace Fatamorgana je pro něj prvním krokem směrem k ryze pohybovému a tanečnímu divadlu, a taky první příležitostí potkat se s Natálií Řehořovou pracovně, a ne jen nad sklenkou vína a talířem krevet při pravidelných nákupech letenek.

Miluje cestování, humor, kontakt s lidmi a citáty Laca Decziho, je propagátorem nudismu a naturismu, bývá často paranoidní, nejí hovězí maso a houby, a nesnáší žabky a slovní patvar “teďkon”.

foto: Michal Ureš

patří k Lidem typu Majer

hraje: Fatamorgana, Den opričníka
foto